HABERLER


Genel Haber

Balkan Ülkeleri Temsilcilerinden Oluşan Heyet SATSO’da

Uluslararası Sakarya Balkan Günleri kapsamında Sakarya’da misafir olarak bulunan Balkan ülkeleri temsilcilerinden oluşan heyet SATSO’yu ziyaret etti.

Devamını Oku

Genel Haber

Sakarya İş Dünyası Temsilcilerinden Rusya Çıkarması

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Sakarya Mesleki Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Temsilcileri Rusya Federasyonu’na ekonomik iş birliği ziyareti gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Genel Haber

Adana ABD Konsolosluğu’nun Ziyareti

Adana ABD Konsolosluğu Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, depremden dolayı geçmiş olsun dileklerini iletti.

Devamını Oku

Genel Haber

Gıda Perakendecileri Ziyareti ve Toplantısı

Dörtyol TSO ve zincir marketler, depremden etkilenen illerdeki tarımsal üretimin sürdürülebilirliği değerlendirdi.

Devamını Oku

Genel Haber

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Virgina Kalkınma Ajansı Heyeti Ziyareti

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Virgina Kalkınma Ajansı heyetini ağırladı.

Devamını Oku

Genel Haber

Ege İhracatçı Buluşmaları

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Ege İhracatçı Birlikleri’nin (EİB) Ekonomi Gazetesi işbirliğinde düzenlediği “Ege İhracat Buluşmaları-Manisa” buluşmasına ev sahipliği yaptı.

Devamını Oku

Genel Haber

Kazakistan Heyeti’nin Manisa TSO Ziyareti

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev ve beraberindeki heyeti konuk etti.

Devamını Oku

Genel Haber

Alibaba.Com İle E-İhracat Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO), Alibaba.com Türkiye Temsilcilerinden TradeFive iş birliği yaparak üyelerine yönelik yeni ihracat pazar fırsatları ve potansiyel müşteriler ile özel avantajlar sunan bir toplantı gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Uşak Helvası ve Uşak Gelin Helvası/Tatlısı Coğrafi İşaretle Tescillendi

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO), ilimizin kültürel mirası olan ürünlerin Coğrafi İşaretini alarak Uşak’ı ve ürünleri tüm Türkiye’ye tanıtmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Dörtyol TSO Payas Kaymakam’ını Ziyaret Etti

Dörtyol TSO, Payas Kaymakamlığına yeni atanan Sn. Abdulkadir Duran’ı ziyaret etti.

Devamını Oku

Uşaklı İş İnsanları Özbekistan Firmaları ile Görüştü

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Özbekistan iş gezisi Taşkent’te gerçekleşen ikili iş görüşmeleri ile devam ediyor.

Devamını Oku

Taşkent Büyükelçisi Ziyareti

Uşak TSO Özbekistan iş gezisi heyeti Uşak TSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir başkanlığında Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar’ı ziyaret etti.

Devamını Oku

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Heyetinden Özbekistan’a Ziyaret

Uşak TSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir ve Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu’nun da yer aldığı Özbekistan iş gezisi Özbekistan TSO ziyareti ile başladı. Uşak TSO heyetini, Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başka...

Devamını Oku

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası İhracat Destek Ofisi Açılışı

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası İhracat Destek Ofisi açılışı TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından yapıldı.

Devamını Oku

Dörtyol TSO İhracat Destek Ofisi Açıldı

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası’nda ihracatçı firmalarımıza hizmet vermek amacıyla ihracat destek ofisi Ticaret Bakanlığı ve TOBB onayıyla açılmıştır.

Devamını Oku

STA-TTA (Serbest Ticaret Anlaşması- Tercihli Ticaret Anlaşması) Bilgilendirme Toplantısı

22 Haziran 2022 Çarşamba günü 10:00 – 13:00 saatleri arasında Odamız ev sahipliğinde T.C. Ticaret Bakanlığı uzmanları tarafından Birleşik Krallık, İsrail, Kosova, Bosna Hersek, Azerbaycan ülkelerine yönelik STA-TTA (Serbest Ticaret Anlaşması- Tercihli Tic...

Devamını Oku

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Uşak TSO’yu Ziyaret Etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri biz dizi program için Uşak’ta bulundu. Uşak Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni, Uşak TSO ev sahipliğinde gerçekleşti.

Devamını Oku

UŞAK, We-CycleÇevre ve Geri Dönüşüm Fuarına Katıldı

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası, İzmir We-Cycle Çevre ve Geri Dönüşüm Fuarında açtığı stantla il geri dönüşüm sektörlerini başarı ile tanıttı.

Devamını Oku

Kamerun Heyet Ziyareti

31 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında Kamerun ADESCOT Başkanı Sayın Jean Claude Djimen başkanlığındaki heyet Manisa’ya ziyarette bulunmuştur. Tarım ve Deri sektöründeki firmalarda birtakım incelemelerde bulunulmuştur. Manisa Tarım il Müdürlüğü ve Ege...

Devamını Oku

STA-TTA Bilgilendirme Toplantısı Çevrimiçi Yapıldı

Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) üyelerinin katılımıyla Ticaret Bakanlığı 2022 STA-TTA Bilgilendirme Toplantısı online gerçekleşti.

Devamını Oku

Yeşil Mutabakat ve Sektörlere Etkileri Toplantısı Yapıldı

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ve Denizli Ticaret Odası işbirliği ile üç odanın üyelerinin katılımıyla gerçekleşen 3. online eğitim ‘’ Avrupa Birliği (AB) Yeşil Mutabakatı ve Türk İhracatçılarının Pazar Seçimine Etkileri’’ k...

Devamını Oku

İhracata Yönelik Devlet Destekleri Eğitimi

12 Mayıs 2022 tarihinde Odamız üyelerinden gelen talep üzerine, ihracata yönelik devlet destekleri eğitimi düzenlenmiştir.

Devamını Oku

Hedef Balıkesir’den Almanya’ya 100 Milyon Dolarlık İhracat

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht, Balıkesir Sanayi Odası’nda Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Yarış ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula ile bir araya geldi.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama ve Marka Yönetimi

20 Nisan 2022 Çarşamba günü Zoom Platformu üzerinden gerşekleşen eğitimde katılımcılarımıza eğitmen Dr. Atakan Gerger tarafından Dijital Pazarlama ve Marka Yönetimi eğitimi verilmiştir.

Devamını Oku

“İhracata Giriş” ve “Dış Ticaret İstihbaratı” Eğitimleri

Denizli Sanayi Odası ve TradeAtlas iş birliğiyle 23 -24 Mart 2022, 14.00-16.00 saatleri arasında, iki oturumdan oluşan “İhracata Giriş” ve “Dış Ticaret İstihbaratı” eğitimleri gerçekleştirilmiştir.

Devamını Oku

Uşak TSO Üyeleri TURKEYBUILD Yapı Fuarında

Bu yıl 44. yılını kutlayan Türkiye’nin "ilk" ihtisas fuarı Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde başladı.

Devamını Oku

ASO, Türkiye’deki Yabancı Öğrencilerle İş Dünyası Arasında Köprü Kurdu

Ankara Sanayi Odası, “ASO Dış Ticaret Eğitimi ve Öğrenci-Firma Eşleştirme Projesi” kapsamında Türkiye'de öğrenim görmekte olan yabancı uyruklu öğrencilerin ülkeleriyle Türk iş dünyası arasında köprü olmalarını sağlamak amacıyla, dış ticaret eğitimleri baş...

Devamını Oku

Uşak TSO Üyeleri 18. Uluslararası İstanbul İplik Fuarında

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlayan Uluslararası İstanbul İplik Fuarında Uşak firmaları yerlerini aldı.

Devamını Oku

TOBB 70 Yaşında

Türk özel sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 70 yaşında. TOBB’un 70 yıllık süreç içerisinde yerel bir kurumdan küresel bir aktöre dönüştüğünü belirten TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “70 yıl sonra aynı ruh, aynı heyec...

Devamını Oku

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ASO Meclis Toplantısına Katıldı

Ankara Sanayi Odası Ocak ayı Meclis Toplantısı AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut’un katılımıyla gerçekleşti.

Devamını Oku

Dış Ticaret İngilizcesi Eğitimi

Odamız üyelerinden gelen talep üzerine düzenlediğimiz “İngilizce İş Yazışmaları ve Dış Ticaret İngilizcesi Eğitimi" 27 Ocak 2022 tarihinde Zoom Platformu üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Devamını Oku

Destek Yönetim Sistemi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ankara Sanayi Odası İhracat Destek Ofisi faaliyetleri kapsamında, Ticaret Bakanlığı tarafından hizmete sunulan Destek Yönetim Sistemi'nin kullanımının üyelerimize tanıtılması ve böylece yaygınlaştırılmasını teminen 21 Ocak 2022 tarihinde "Destek Yönetim S...

Devamını Oku

Hibe ve Destekler Uşak TSO Webinarında Anlatıldı

UŞAK TSO, KOSGEB, TKDK ve Zafer Kalkınma Ajansı hibe programları hakkında üyelerine online bilgilendirme gerçekleştirdi.

Devamını Oku

İhracat Yapmaktan Korkmayın

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği organizasyonu ile Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen eğitimde şehrimizde faaliyet gösteren firmaların ihracata yönlendirilmesi amacıyla ‘’Hedef Pazar Analizi ve Ticari İstihbarat & Ulusl...

Devamını Oku

Uluslararası Ticarette Kur Riski Yönetimi Eğitimi

Odamız üyelerinden gelen talep üzerine 16 Aralık 2021 tarihinde Zoom Platformu üzerinden gerçekleşen “Uluslararası Ticarette Kur Riski Yönetimi Eğitimi

Devamını Oku

Dış Ticaret Bilgilendirme Toplantısı

Genel Sekreter Aşkın KIZILKAYA ihracat destek ofisimiz hakkında katılımcılara bilgi verdi. Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği uzmanları Engin CENGİZ ve Pınar YAĞAN genel anlamda İthalat ve İhracat’ın ne anlama geldiği, Avantajları, Riskleri, Teslim ve Ödem...

Devamını Oku

8. Şanlıurfa Gıda Tarım Hayvancılık Fuarı

Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kaya iştirakleriyle düzenlen 8. Şanlıurfa Gıda Tarım Hayvancılık Fuarının açılış törenine katıldı. Konuşmalarında ilimize ait ürünlerin iç ve dış piyasada değerlendirilmesi gerektiğini belirterek Markalaşmanın önemine ...

Devamını Oku

ABD’de Yatırım İmkanları Toplantısı Düzenlendi

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) ev sahipliğinde ABD’de Yatırım İmkanları konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. ABD Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Eli Lovely’nin de katılım sağladığı toplantıda ‘ABD’de Yatırım İmkanları’ konulu bilg...

Devamını Oku

Dış Ticaret İstihbaratı Eğitimleri Başladı

Birliğimiz koordinasyonunda, İhracat Destek ve Dış Ticaret İstihbaratı hizmeti veren Oda/Borsalarımıza yönelik dört ay boyunca sürecek dış ticaret istihbaratı eğitimleri 3 Kasım 2021 tarihinde başlamıştır.

Devamını Oku

Sivas TSO, Güney Hebron İle İşbirliği Protokolü İmzaladı

Sivas ile Filistin Güney Hebron Ticaret Sanayi ve Tarım Odası arasında ki ülke arasında ihracatı arttırmak amacıyla İşbirliği Protokolü imzalandı.

Devamını Oku

Dış Ticarette Sahtecilik ve Dolandırıcılık Eğitimi

21 Ekim 2021 Perşembe günü Zoom Platformu üzerinden üyelerimize, Dış Ticarette Sahtecilik ve Dolandırıcılık eğitimi düzenlenmiştir.

Devamını Oku

11. Yöresel Ürünler Fuarı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birlik Başkanımız Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU , 11. Yöresel Ürünler (Yörex) Fuarında coğrafi işaretli ürünlerimizin yer aldığı standımızı ziyaret etti.

Devamını Oku

Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri

T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu koordinasyonunda, Ankara Sanayi Odası ev sahipliğinde 7 Ekim 2021 tarihinde online olarak

Devamını Oku

Ankaralı Sanayiciler Yabancı Misyonla Bir Araya Geldi

Ankara Sanayi Odası tarafından Ankara iş dünyası ile Ankara’daki yabancı misyon temsilcilerini bir araya getirmeyi amaçlayan ve bu yıl 10.’su düzenlenen ASO Büyükelçiler Resepsiyonu Etnografya Müzesi’nde gerçekleştirildi.https://www.aso.org.tr/ankarali-sa...

Devamını Oku

Heyet Ziyareti

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı organizasyonu ile İlimize gelen Bahreyn’li iş adamları heyeti ile birlikte bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Devamını Oku